Choď na obsah Choď na menu
 


Kultúra

prípitok - cinzanopredjedlo - lososový špíz1. večera - viedenský rezeň, bavorský šalátnealkokáva + cheescake2. večera - šošovicová polievka

Dátum
Názov predstavenia
Miesto predstavenia
Cena
Začiatok
Ostatné informácie
8.01.2019 - 26.02.2019
Posilňovanie a aktivizácia pamäti
Laurinská 5
vstup voľný
registrácia od novembra 2018 !
10:00 - 11:30 h.
kontakt: 02/544 31 316
vitalitamozgu@mestskakniznica.sk

pamat1.jpg

 28.1.2019
Jean Baptiste Poquelin Moliere, Roman Polák
Cirkus Scapin
komédia
Mestské divadlo
Pavla Országha Hviezdoslava
10 € 
 19:00 h.
 Dĺžka podujatia: 120 minút
Komédia o tom, že oklamať a zmanipulovať sa dá všetko, ale vždy niekto na to doplatí.
Podľa hry J.B.Moliéra Scapinove šibalstvá napísal Roman Polák.
Dvaja mladí ľudia sa oženia bez vedomia svojich otcov. No a čo, nič nezvyčajné. Ale čo ak ich otcovia majú s nimi iné plány? A čo ak sú mladíci na otcoch finančne závislí? To už je problém. Našťastie je tu Scapin a všetko bravúrne vyrieši ...
„Moliere nám dal vo svojej hre Scapinove šibalstvá vtipné situácie a my sa s nimi hráme, obraciame ich, prekrúcame, zakrúcame, “ hovorí o svojom výklade hry režisér Roman Polák.
Nepohybujeme sa v 17. storočí , ale teraz, dnes, v cirkuse nášho sveta, vzťahov a podvodov, v cirkuse slov, vášní, pohybu, hudby a atrakcií. A hlavne humoru.
Cirkus Scapin otvára pre vás dvere. Stačí vstúpiť
 31.1.2019

Ten, kto ťa miloval

český film

DK Zrkadlový háj
2 €
13:15 h.
Vstupenky sa
predávajú pol hodinu
pred predstavením pri vchode

ten-kto-ta-miloval-poster.jpg

Komediálne ladený príbeh Ten, kto ťa miloval je zasadený do prostredia predvianočného zhonu známeho kúpeľného mesta. Hlavným rozprávačom príbehu by mal byť po správnosti kpt. Kalina – nepodplatiteľný policajt, milujúci manžel, skvelý otec a báječný syn svojej matky v jednej osobe, keby však iróniou osudu hneď na začiatku deja neumrel pri autonehode spôsobenej zlým výberom pneumatík.

O mŕtvych len v dobrom, ale na zosnulého Kalinu začínajú na povrch vyplávať minimálne podozrivé skutočnosti vrátane okolností jeho smrti. Stačí pár nechcených indícií, fotiek, mierneho ohovárania zo strany blízkych a jeho manželke, Vande, sa zrúti svet dlho neotrasiteľnej dôvery. Predsa nemôže uveriť tomu, že by jej bol jej milovaný manžel neverný s policajnou konfidentkou Irenou, akokoľvek tomu nasvedčujú najrôznejšie nájdené dokumenty. Ako dlho? A ako mohla byť taká slepá? V snahe dozvedieť sa pravdu sa z Vandy stáva amatérsky detektív. Našťastie má pri sebe skvelý tým kriminalistov v podobe svojich dvoch malých synov s ich babičkou a jedného v živote nepraktického, praktického doktora...

 1.2.2019
XIX. Petržalský maškarný ples
DK Zrkadlový háj
35 €
19:00 h.
Vstupenky v pokladni DK Zrkadlový háj od 16.1.2009

Moderátori: Michal Domonkoš a Natália Kóšová

Účinkujú:

AKCENT LIVE   ELÁN TRIBUTE   Tanečné skupiny LOVE DANCE a ETNO DANCE KIDS   Svetelná šou ANTA AGNI   DJ   Tombola

Menu:

prípitok - cinzano, predjedlo - lososový špíz, 1. večera - viedenský rezeň, bavorský šalát, nealko, káva + cheescake, 2. večera - šošovicová polievka

 3.2.2018
Franz Lehár, Victor Léon a Leo Stein
Veselá vdova
opereta
Nová scéna
Dva lístky na prízemie 33 €,
na balkón 24 €
 18:00 h
 Dĺžka predstavenia: 150 min s prestávkou

 vdova2_web_ns.jpg

Jedna z najkrajších a najhranejších operiet Franza Lehára v modernom naštudovaní.
Pozývame vás vychutnať si jedinečnú zápletku, plnú rozkošnej situačnej komiky, rozmarný i dojímavý príbeh lásky veselej vdovy Hany a bonvivána Danila a to všetko v brílantných dialógoch a večne mladých príťažlivých melódiách.
Symfonický orchester Slovenského rozhlasu dirigujú Rudolf Geri a Ľubomír Dolný

 Rezerváciu prosím realizovať výhradne na: luba.barysz@nova-scena.sk
+421 2 204 88 530; 0905 801 844 . Po obdržaní rezervačného kódu si vyzdvihnete lístok v pokladnici NS.
 5.2.2019
Ruben Ostlund
Štvorec
činohra
Nová budova SND
sála činohry
5 € 
 10:00 h.
 
 Štvorec. Štyri krát štyri metre. Geometrický útvar, ktorý čaká na svoj obsah. Inštalácia štvorca a jeho umiestnenie do galérie z neho robí tzv. súčasné, zámerne provokujúce umenie.
Spolu s ostatnými výstrednými inštaláciami a sprievodnými marketingovými ťahmi nás má prinútiť prehodnotiť naše životy od privátnych sfér až po najzásadnejšie humanistické otázky. Hlavný hrdina Christian je kurátorom pripravovanej výstavy, ktorej dominuje koncept štvorca.
Na začiatku príbehu ho vidíme ako príťažlivého, úspešného, sebavedomého až narcistického muža, ktorý si so svojím platom a neriskujúcim intelektuálnym liberalizmom bohato vystačí. Na konci sa stáva obyčajným ustarosteným chlapom, strápneným jednorazovým milencom, bezradným rozvedeným otcom, z práce vyhodeným bývalým snobom...
Medzinárodne oceňovaný film (Zlatá palma v Cannes) podľa scenára režiséra Rubena Ostlunda uvádzame v divadelnej adaptácii vo svetovej premiére.
 11.2.2019
Georges Bizet
Carmen
opera v štyroch dejstvách vo francúzskom jazyku so slovenskými titulkami
historická budova SND
8 € 
 11:00 h.
 Lístky na II. baklón
Dĺžka predstavenia: 3 hodiny s jednou prestávkou
Kde tkvie rozdiel medzi romantickým a realistickým príbehom? Na túto otázku akoby sa nás pýtal Georges Bizet prostredníctvom opery Carmen. Dielo francúzskeho romantizmu nám totiž popri obrazoch ľúbosti predkladá celkom bežný život úplne obyčajných ľudí, a to vo farbách, ktoré neraz pripomínajú realistické obrazy majstrov štetca, tak trochu unavených éterickým jazykom romantizmu. Ako to teda je? Čo nám vraví príbeh mladého dôstojníka Dona Josého, ktorý sa nechá očariť krásnou Cigánkou Carmen, zabudne na svoju milú Micaëlu, na svoju dôstojnícku česť i sám sa seba – dezertuje a spolu s pašerákmi sa po boku tmavej krásavice vydá do hôr? Romantický hudobný jazyk Georgesa Bizeta sa tu totiž snúbi s príbehom až znepokojujúco reálnym. Je láska Dona Josého ku Carmen romantická? Určite nie – pretože to nie je obohacujúca láska, ale čistá vášeň, ktorá Dona Josého okráda o dušu a o česť. A tak vzniká zvláštny, provokujúci kontrast romanticko-neromantického príbehu, ktorý je tak nesmierne príťažlivý, že sa k nemu vraciame stále znova a znova. A celkom iste nie je náhodou, že Bizetova Carmen v nás tak trochu evokuje odkazy na najlepšie diela talianskeho operného realizmu – verizmu (od slova „vero“ – „pravda“).
 12.02.2019
LA GIOIA
a exkluzívni hostia
Istropolis
20 € 
 19:00 h
 
 
LA GIOIA vznikla v roku 2008. Prezentuje hudobný štýl, pop operu, ktorý spája populárnu hudbu a operný spev. LA GIOIA je zoskupenie troch spevákov, ktorí interpretujú populárne piesne v štýle belcanta. Repertoár tria tvoria nielen skladby svetovej hudobnej scény, ale najmä pozoruhodné úpravy známych slovenských a českých hitov, ktoré v podaní La Gioia znejú doteraz nepočutým, originálnym spôsobom. LA GIOIA v preklade z talianskeho jazyka znamená radosť. A práve s radosťou, hispánskym temperamentom a talianskou vášňou prichádza LA GIOIA, aby ponúkla nevšedný a na hudobnej scéne jedinečný hudobný zážitok.
22.2.2019
Ples seniorov Bratislavského kraja
INCHEBA EXPO ARÉNA
25 €
18:00 h.
 

ples-2019.jpg

PLES SENIOROV Bratislavského kraja 2019

            Malokarpatské osvetové stredisko v Modre  usporiada  tradičný Ples seniorov Bratislavského kraja 2019

22.februára 2019 od 18.00 do 01.00

v priestoroch Expo Arény na výstavisku Incheba v Bratislave.

Prihlásiť sa môžu aj záujemcovia individuálne.

           Informácie a prihlášku na ples, ktorú treba vyplnenú zaslať na Malokarpatské osvetové stredisko, Horná 20, 900 01 Modra, alebo e-mailom mladenovova@moska.sk najneskôr do 31.januára 2019.

Vstupné na ples je 25,-€ , v ktorom je zahrnutá večera, káva/čaj, prípitok, program a doprava pre organizované skupiny( KD, JDS).

Platba bude realizovaná až po potvrdení záväznej prihlášky zo strany MOS-p. Mladenovou. Toto platí aj pre individuálnych záujemcov o účasť na plese. Prípadné otázky na tel. : 0918 971 090 – Darina Mladenovová, alebo e-mail : mladenovova@moska.sk  Tešíme sa na stretnutie s Vami !

PhDr. Anna Píchová

                                                                                                                  riaditeľka

 5.3.2019
Jaroslav Hašek
Josef Švejk
komédia
Divadlo Aréna
9,60 €
11:00 h.
 

Skvelý humoristický román „Osudy dobrého vojaka Švejka“ po prvýkrát na slovenskej divadelnej scéne!

Hrajú : Josef Švejk Marián Labuda ml., Herec 1 Juraj Loj, Herec 2 Kamil Mikulčík, Herec 3 Peter Brajerčík, Herec 4 Juraj Hrčka, Herečka 1 Edita Borsová, Herečka 2 Zuzana Konečná

 5.3.2019
Pochovávanie basy
Sprievod od MÚ Petržalka a v DK Zrkadlový háj
14:00 pri Technopole
15:00 v DK Zrkadlový háj
 

img_20180212_150600.jpg

 15.3.2019
Alan Ayckbourn
Predstavím ťa oteckovi
komédia
DK Zrkadlový háj
18 €
19:00 h.
Dĺžka predstavenia: 2 hod.

   Hrajú:
Kamila Magálová
Jozef Vajda
Mary Havranová
Juraj Bača
Réžia: Ľubomír Vajdička
Preklad: Jana Kocianova

Čo všetko sa môže zomlieť, ak váš nastávajúci túži spoznať vašich rodičov, lenže otecko vlastne nie je vaším oteckom? Zašmodrchaná zápletka plná nečakaných zvratov od najvychytenejšieho súčasného britského dramatika, autora vyše osemdesiatky celosvetovo uvádzaných hier -- majstra situačných komédii Sira Alana Ayckbourna, umožňuje naplno zažiariť brilantným výkonom Kamily Magálovej a Jozefa Vajdu. Ako prekonávajú zrelí aristokrati nečakané krízy? A vydrží či nevydrží skúšku ohňom vzťah nezodpovedných snúbencov? Partnerskými kotrmelcami prekvapia vychádzajúce herecké hviezdy Mary Havranová a Juraj Bača.

 26.3.2019
Giuseppe Verdi
Nabbucco
opera v štyroch dejstvách v talianskom jazyku
historická budova SND
10 € /6 €
 11:00 h.
Lístky do lóží resp. II.balkón 
Dĺžka predstavenia: 2 hodiny 45 minút s dvoma prestávkami
 Sila tohto raného diela Giuseppe Verdiho spočíva najmä v pôsobivých masových scénach a zborových výstupoch. Babylončania pod vedením kráľa Nabuchodonozora (Nabucca) vtrhnú do Jeruzalema, zničia Šalamúnov chrám a židovský národ odvlečú do zajatia. Boh Židov Jehova však potrestá kráľa tým, že na neho zošle šialenstvo. Nabucco, ktorý musí čeliť aj intrigám svojej domnelej dcéry Abigail, napokon rozpozná svoju vinu, uzná moc a vznešenosť Boha Jehovu a vráti Židom slobodu. Známy „Zbor Židov“ sa v dobe vzniku opery stal aktualizovaným symbolom túžby Talianov po slobode a nezávislosti.
 26.4.2019
Balet Daniel de AndradeCarl DavisMark Bailey
Tulák Chaplin
Pôvodný balet v dvoch dejstvách
nová budova SND
sála opery a baletu
5 € 
 19:00 h.
 lístky na balkón

sunnyside_22a_2.jpg

Balet SND uvádza spolu s medzinárodným tímom tvorcov nové pôvodné dielo o legende čiernobieleho plátna a jednej z najvýznamnejších umeleckých osobností 20. storočia Charliemu Chaplinovi. Rodák z Londýna svoju kariéru rozvinul v USA a dodnes sa zaraďuje k najvýznamnejším komikom, hercom, režisérom a autorom scenárov svetovej kinematografie. Charlie Chaplin sa dodnes v mysliach divákov spája s nezabudnuteľným milým tulákom s paličkou, v úzkom saku a priveľkých topánkach. O tanečnú podobu tohto filmového i ľudského génia sa pokúsime v svetovej premiére na jar 2019.
 
 
 
 
 
 
 
 Prihlasovať sa treba na stránkových hodinách,každú stredu, od 14:00 do 16:00 hod , kde si predstavenie aj zaplatíte.